Bosanma Ve Sonrası

Ömer Böke,İshak Özkan

  •  Yıl : 1994
  •  Cilt : 10
  •  Sayı : 2
  •  Sayfa : 289-295
Özeti Bosanma evlilik birliginin hukuki olarak sona ermesidir. Bosanan da iyi bir evliligi gercekleştirememiş, kötü bir evliligi sürdüremeyendir. Toplumun temelini oluşturan ailenin kurum olarak varligini sürdürdüğü toplumlarda olumsuz nitelenen boşanma sureci icindeki kişilerde uyku ve beslenme bozukluklari baş gosterdigini, icki ve sigara kullaniminin arttigini, iş veriminin azaldiginı, kendisini yetirsiz bulma, yalnizlik hissi ye kaygi gibi olumsuz ruh hallerinin cogaldigini ortaya koymaktadir

 

Divorce is the legal end of the marriage union. The divorcee is the one who could not make a good marriage and maintain a bad marriage. It reveals that in societies where the family, which forms the basis of the society, continues its existence as an institution, sleep and nutritional disorders occur in people in the divorce process, which is defined negatively, increased drinking and smoking, decreased work efficiency, negative moods such as finding themselves incompetent, feeling lonely and anxiety increase.
  • Çıkar İlişkisi
Yazışma Adresi : Ömer Böke, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Eposta : [email protected]
Atıf yapmak için :

Açıklama : Yazarların hiçbiri, bu makalede bahsedilen herhangi bir ürün, aygıt veya ilaç ile ilgili maddi çıkar ilişkisine sahip değildir. Araştırma, herhangi bir dış organizasyon tarafından desteklenmedi.Yazarlar çalışmanın birincil verilerine tam erişim izni vermek ve derginin talep ettiği takdirde verileri incelemesine izin vermeyi kabul etmektedirler. None of the authors, any product mentioned in this article, does not have a material interest in the device or drug. Research, not supported by any external organization. grant full access to the primary data and, if requested by the magazine they agree to allow the examination of data.
Bosanma Ve Sonrası, Araştırma makalesi,
, Vol. 10(2)
Geliş Tarihi : 17.10.1994, Kabul Tarihi : 17.10.1994
Selçuk Tıp Dergisi
ISSN: 1017-6616 ;
E-ISSN: 2149-8059 ;
İndeksleme